Фізичне виховання - це педагогічний процес, спрямований на фізичний розвиток, функціональне удосконалення організму, навчання основним життєво-важливим руховим умінням, навичкам і знанням, які сприяють успішної професійної діяльності. Тому зростає роль засобів фізичної культури, як одного з головних чинників у збереженні та зміцненні здоров'я студентської молоді.
 
Метою всіх спортивно-масових заходів є:
 
поліпшення здоров'я студентської молоді, сприяння вольовим якостям, таким як цілеспрямованість, впевненість, рішучість на шляху до поставленої мети;
популяризація видів спорту серед студентської молоді;
виявлення здатних спортсменів для поповнення збірних команд академії;
залучення студентської молоді до активних занять фізичною культурою і спортом.

 

З усіх питань звертатися за телефонами 712-42-83, 712-41-65.
 
Секційні заняття для студентів і викладачів оздоровчого спрямування:
 • Плавання;
 • Шейпінг;
 • Туризм;
 • Атлетична гімнастика для жінок;
 • Атлетична гімнастика для чоловіків;
 • Футбол;
 • Волейбол.
Секційні заняття спортивно-оздоровчого спрямування для різних вікових груп населення м Одеси:
 • Карате;
 • Тайські єдиноборства;
 • Аеробіка;
 • Шейпінг;
 • Баскетбол;
 • Теніс;
 • Плавання;
 • Йога;
 • брейк данс.

Комплексна спартакіада ОНАХТ є основною ланкою фізкультурно-масової роботи. У 2011-2012 навчальному році вже в 65 раз відкрита студентська спартакіада між збірними командами факультетів. Вона проводиться протягом усього навчального року і включає в себе змагання з 10 видів спорту (дартс, чоловічий і жіночий волейбол, плавання, чоловічий і жіночий футбол, кульова стрільба, стрітбол, легка атлетика, Настільні теніс).
 
Викладачі кафедри фізичного виховання приділяють особливу увагу проведенню спортивних свят. Стали традиційними свята: присвячений «Дню захисника Вітчизни» і «Фестиваль спорту та мистецтва, присвячений Міжнародному жіночому дню» (8 березня).

«Фестиваль спорту та мистецтва, присвячений Міжнародному жіночому дню»

Виступ дівчат факультету ТХ і ТП

Туристична естафета

Спортивне свято, присвячене «Дню захисника Вітчизни»

Урочисте відкриття свята ректором ОНАХТ
проф. Єгоровим Б.В.

Колона спортсменів-чемпіонів ОНАХТ

воєнізована естафета

Перетягування канату (змагаються факультети АКС і УП та ТО і ТС)

Велика роль туристичних походів у забезпеченні багатосторонніх розвитку особистості. Саме походи, поїздки, екскурсії можуть дати нашим студентам можливість для підвищення свого інтелектуального рівня, розвитку спостережливості, здатності, милуватися красою навколишнього світу. Важливість туризму і як засіб зняття фізичної втоми, психологічної напруги і стресів. Туристичні переходи вздовж берега моря студентів і викладачів нашої Академії, проведені кафедрою фізичного виховання, стали традиційними з 80-х.
 
Вони проходять двічі на рік: у жовтні - перехід уздовж берега моря «До Дня працівників освіти», і в травні - перехід уздовж берега моря «До дня Європи в Україні». Більш, ніж 1000 студентів разом з викладачами та деканами факультетів проходять пішки по розробленому маршруту: від спорткомплексу ОНАХТ до пляжу «Дельфін», де проводяться спортивні змагання між студентами. Традиційними стали змагання «Біг по сходах» і «Перетягування канату». Завершує спортивну програму «Заплив моржів». Переможці змагань нагороджуються грамотами та призами.
 
Туристичний перехід студентів і викладачів

Змагання «Біг по сходах»

Змагання «Перетягування канату»

Активне пересування, радість неформального дружнього спілкування, можливість чудово відпочити від повсякденних турбот, від "шуму міського", отримати відмінний заряд бадьорості і загартування, роблять туристські переходи кращим видом відпочинку вихідного дня!
 
Особливою популярністю з спортивно-масових заходів у студентів користується футбольний марафон «Від світанку до заходу». Студенти отримують можливість провести час, займаючись улюбленим видом спорту - футболом. Футбольний марафон триває майже 12:00, команди міняються кожні 30 хвилин. Рахунок в такому тривалому матчі перевалює за 100.

«Добовий заплив», в якому беруть участь студенти та викладачі був вперше в Україні проведено в ОНАХТ. Учасники змагань за добу в цілому пропливли 62 км.
 
До початку проведення кожного виду змагань головні судді і тренери чітко планують змагальний процес, починаючи з жеребкування команд. Формуються також суддівські бригади, своєчасно готується весь необхідний спортивний інвентар, заохочуються студенти до підготовки відповідного спортивного обладнання.
 
Студенти, які навчаються в академії і проживають у гуртожитку, мають можливість брати участь у спартакіаді серед гуртожитків, яка складається з міні-футболу, настільного тенісу та шахів. Юнаки та дівчата беруть активну участь у цих змаганнях, а бажання перемоги веде до подальшої активної діяльності. Постійно діє і інформаційний вісник, друкуються оголошення змагань, ведеться повна документація протоколів і результатів, спільно зі спортклубом випускається спортивна газета «Овертайм». Щорічно в спортивно-масових заходах беруть участь від 3000000 осіб - студентів.
 
Викладачами кафедри постійно ведуться агітаційні заходи до занять спортом та фізичною культурою, проводяться бесіди з метою заохочення студентів до здорового способу життя.
 
Отже кафедрою фізичного виховання, а саме засобами спортивно-масової роботи, робиться все можливе для поліпшення здоров'я студентської молоді та спортивного життя ОНАХТ.