Одеський національний технологічний університет

181 ХАРЧОВІ ТЕХНОЛОГІЇ: технологічна експертиза та безпека харчової продукції



    Питання якості та безпечності харчової продукції стоїть особливо гостро у розрізі тенденції до євроінтеграції та розширення експортних ринків України.

    Відповідно до Закону України «Про основні принципи та вимоги щодо якості та безпечності харчових продуктів», необхідним є впровадження систем управління якістю та безпечністю харчової продукції на підприємствах. Фахівці, що пройшли підготовку за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» здатні забезпечити такі вимоги. Вони здійснюють професійний підхід щодо контролю якості та безпеки харчової продукції на всіх етапах технологічного процесу виробництва та зберігання, контролю й удосконалення технологічних процесів, впровадження економічно-ефективного і екологічно-безпечного виробництва якісної, фізіологічно безпечної, конкурентоспроможної харчової продукції.



Освітньо-професійна програма «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» забезпечує наступні теоретичні та професійні навики:

  • основні поняття і принципи функціонування підприємств харчової промисловості та закладів ресторанного господарства;
  • організація, управління та контроль якості і безпечності харчових продуктів;
  • сутність та параметри технологічних процесів виробництва харчових продуктів;
  • принципи розроблення нових та удосконалення існуючих харчових технологій і методів контролю їхньої якості та безпеки;
  • правила застосування законодавчої та нормативної бази;
  • система аналізу маркетингової діяльності у виробничих умовах.

 

    Для підвищення професійних практичних навиків студентів, передбачено ознайомчу та хіміко-аналітичну, технологічну, переддипломну практику в реальних умовах на договірних засадах з підприємствами харчової та переробної промисловості, з державними і комунальними органами управління та контролю, з науково-дослідницькими установами та установами інспекційно-технічної експертизи.

   

    Випускник здатний виконувати професійну діяльність на підприємствах, у закладах, установах та організаціях усіх форм власності відповідно до Національного класифікатора України (Класифікатора професій (ДК 003:2010) та International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08)) згідно отриманого фаху і кваліфікації за галуззю знань 18 «Виробництво та технології».

 

    Після закінчення навчання за освітньо-професійною програмою «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції» випускники спроможні працювати як інспектори з контролю якості харчової продукції у:

  • структурних підрозділах підприємств харчової промисловості різних галузей;
  • закладах ресторанного господарства;
  • торгівельних мережах;
  • випробовувальних центрах і лабораторіях, що проводять оцінку безпечності та якості харчових продуктів.

    За умов набуття відповідного досвіду, інспектор контролю якості харчової продукції може адаптуватися до таких напрямів суміжної професійної діяльності як проектно-технологічна та організаційно-управлінська.





URL этой статьи:
http://pk.ontu.edu.ua/Page_486.html