Одеський національний технологічний університет

Енергетичне машинобудування: Транспорт та зберігання зрідженого природного газу 2018



 

 

 

ПРОГРАМА

для проведення вступних іспитів

Ступінь магістра

Спеціальність 142 «Енергетичне машинобудування»

Освітня програма «Транспорт та зберігання зрідженого природного газу»

 



v:* {behavior:url(#default#VML);} o:* {behavior:url(#default#VML);} w:* {behavior:url(#default#VML);} .shape {behavior:url(#default#VML);} Normal 0 false false false false RU X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Обычная таблица"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-bidi-font-family:"Times New Roman"; mso-bidi-theme-font:minor-bidi; mso-fareast-language:EN-US;}

ОСНОВНІ ЗАДАЧІ ВСТУПНОГО ІСПИТУ

Вступний іспит оцінює комплекс теоретичних знань, отриманих абітурієнтом у період навчання на кваліфікаційному ступені бакалавра, рівень творчого мислення, вміння об’єднувати знання з окремих дисциплін для самостійного рішення практичних задач в області холодильної техніки.

Перелік питань, який пропонується, систематизовано за  різноманітними взаємозв’язаними напрямами  діяльності фахівця та охоплює її теоретичні основи, питання проектування й  експлуатації різних об'єктів низькотемпературної  техніки. Питання, які містяться в екзаменаційних білетах, покликані виявити теоретичні та практичні знання  майбутнього спеціаліста у рамках навчальних дисциплін, які вивчав бакалавр.

Кожний екзаменаційний білет містить тестові питання та практичні завдання за програмою вступного іспиту, яка наведена нижче.

 

ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ВСТУПНОГО ІСПИТУ

Прийом вступного іспиту по спеціальності здійснюється приймальною фаховою екзаменаційною комісією.

Вступній іспит проводиться для абітурієнтів відповідно до затвердженого приймальною комісією графіку. Перед іспитом проводяться консультації, які призвані допомогти у підготовці до іспиту, надають відповіді на окремі питання програми вступного іспиту.

Вступний іспит проводиться у письмовій формі. Результати вступного випробування оголошуються приймальною комісією на наступний день.

 

ПЕРЕЛІК ПИТАНЬ ВСТУПНОГО ІСПИТУ

 

1. ТЕХНІЧНА ТЕРМОДИНАМІКА

1. Термодинамічні системи. Параметри стану термодинамічної системи. Інтенсивні та екстенсивні параметри стану.

2.Внутрішня енергія та її особливості. Теплота та робота як форми передачі енергії. Узагальнена робота. Деформаційна робота та її графічне зображення в Р – V діаграмі.

3.Перший закон термодинаміки як закон збереження та перетворювання енергії енергоперетворювальних систем. Аналітичні форми запису першого закону та основні формулювання. Круговий процес та принцип еквівалентності тепла та роботи.

4.Перший закон термодинаміки для стаціонарного потоку. Ентальпія. Технічна робота. Графічне зображення технічної роботи в діаграмі Р - V.

5.Фізичні уявлення про різний агрегатний стан речовини. Ідеальний газ та його особливості. Закони ідеального газу. Рівняння стану ідеального газу. Властивості внутрішньої енергії та ентальпії ідеального газу. Експериментальні досліди Джоуля та Томсона.

6.Ентропія ідеального газу. Теплова діаграма Т- S та її властивості.

Реальний газ та його особливості. Досліди Ендрюса. Стисливість. Стан Бойля та крива Бойля. Граничні криві. Насичена рідина та насичена пара. Рівень сухості пари. Критична точка.

7.Аналіз процесу пароутворення. Волога насичена пара. Рівняння Клапейрона – Клаузіуса для фазового переходу. Діаграми Р-V Т- S та їх використання.

8.Тепловий двигун. Необхідні та достатні умови для реалізації циклічних процесів. Поняття оборотних та необоротних процесів. Нерівновага, як джерело необоротності.

9.Формулювання другого закону. Еквівалентність різних формулювань.

10.Оборотний цикл Карно та його особливості. Теорема Карно та висновки з неї. Інтеграл Клаузіуса та поняття ентропії. Абсолютна термодинамічна температура та термодинамічна шкала Кельвіна. Об’єднане рівняння першого та другого законів.

11.Загальні застави дослідження термодинамічних процесів. Аналіз ізобарного, ізохорного, ізотермічного та адіабатного процесів з ідеальним та реальним газами. Розрахунок енергетичних ефектів та графічне зображення процесів в діаграмах стану Р–V, Т-S,

Зразки екзаменаційних завдань

01. Які значення може приймати холодильний коефіціент ?К?

1) ?К = 1;   2) ?К = ? ?;  3)?К = 0;   4) 0 < ?К < ?.

02. Ефективність якого циклу визначається виразом ? К = 1  + ?К ?

1) холодильного;   2) теплофікаційного;   3) теплонасосного;   4) прямого.

03. Робота розширення, що здійснюється робочим тілом в прямому або зворотному циклі, правильно вказана у вигляді площі на рисунку:

 

 
  URL этой статьи:
http://pk.ontu.edu.ua/Page_459.html