Пожалуйста, включите JavaScript! Как это сделать!

Факультет комп`ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту

 


   Декан

Селіванова Алла Віталіївна
к.т.н., доцент

+380(48)720-91-10,

м.Одеса, вул.Дворянська 1/3, 



Сайт факультета

За даними дослідження порталу HeadHunter Україна, протягом кількох років першість у рейтингу найбільш перспективних професій утримують IT-фахівці. Це загальносвітовий тренд, що випливає з розвитку технологій і зростання користувачів мережі Інтернет.

Хто такі IT-фахівці? Це системні адміністратори, програмісти, веб-дизайнери, баннермейкери, фахівці із захисту інформації, тестувальники, моделлери, розробники ігор і багато інших, які обслуговують комп'ютерний світ. Всі вони – при наявності належної кваліфікації та досвіду роботи – користуються величезним попитом на глобальному ринку праці. Одну з цих професій (або кілька) ви можете отримати, вступивши на навчання на факультет Комп`ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту ОНТУ.

Ну хто вчора знав про таких необхідних сьогодні фахівців, як Web-девелопери, контент-менеджери, розробники інтернет-магазинів, фахівці із захисту інформації, тестувальники програмного забезпечення, розробники мобільних додатків, 3D моделлери? Але ж їх підготовку вже передбачають навчальні плани на факультеті КІПтаК ОНТУ.

На факультеті КІПтаК здійснюється підготовка фахівців за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр і магістр за двома традиційним IT-спеціальностями:
 

122  «Комп'ютерні науки»

ОП  «Інформаційні управляючі системи та технології» (Бакалавр/Магістр)

ОП «Інформаційні технології проектування» (Бакалавр/Магістр)


123  «Комп'ютерна інженерія»

ОП «Розробка ігор та інтерактивних медіа у віртуальній реальності» (Бакалавр)

ОП «Мережні технології та інтернет речей»( Бакалавр)

ОП «Комп'ютерні системи та мережі»(Магістр)

ОП «Спеціалізовані комп'ютерні системи» (Магістр)

 

Ті студенти, які поступили на спеціальність «Комп'ютерні науки», навчаться: проводити системний аналіз предметних областей, створювати математичні моделі об'єктів і процесів автоматизації, проектувати і розробляти прикладне програмне забезпечення та бази даних, застосовувати інструментальні засоби розробки програмних систем, веб-технологій, технологій розподілених систем і паралельних обчислень, розробляти системи штучного інтелекту.

Випускники спеціальності «Комп'ютерна інженерія» зможуть розробляти: апаратно-програмні засоби IT, комп'ютерні системи та мережі, їх системне програмне забезпечення та бази даних, технічні засоби захисту інформації, системи прийняття рішень, системи діагностики і тестування, розподілені і кластерні комп'ютерні системи, локальні, глобальні і корпоративні комп'ютерні мережі.

Ті студенти, які вступили на спеціальність «Комп'ютерні науки», навчяться: проводити системний аналіз предметних областей, створювати математичні моделі об'єктів і процесів автоматизації, проектувати і розробляти прикладне програмне забезпечення та бази даних, застосовувати інструментальні засоби розробки програмних систем, веб-технологій, технологій розподілених систем і паралельних обчислень, розробляти системи штучного інтелекту, моделювати в середовищах 3Ds Max та AutoCAD.Випускники спеціальності «Комп'ютерна інженерія» зможуть розробляти: апаратно-програмні засоби IT, комп'ютерні системи та мережі, їх системне програмне забезпечення та бази даних, технічні засоби захисту інформації, системи прийняття рішень, системи діагностики і тестування, розподілені і кластерні комп'ютерні системи, локальні, глобальні і корпоративні комп'ютерні мережі, комп’ютерні та мобільні ігри, додатки в віртуальній та доповненій реальності,  моделі в середовищах 3Ds Max та Maya.
Слід зазначити, що студенти факультету вивчають дисципліни, пов'язані з: програмуванням (Assembler, Phyton, Java, C, C++, C#), системним програмуванням, розробками ігрового процесу (Unity 3D, 3Ds Max, Maya), Web-програмуванням (PHP, HTML, MySQL, Java Script, XML); комп'ютерними системами, Wi-Fi, налаштуванням і адмініструванням мережевого обладнання, мережі NGN; розробкою і адмініструванням баз даних (Oracle, MySQL); програмуванням мобільних пристроїв під Android, iOS, Windows Phone; програмуванням і налаштуванням мультимедійних пристроїв.
Обчислювальний центр факультету КІПтаК – один з кращих і потужних серед усіх вишів Одеси. Він займає чотири поверхи окремої будівлі, всього 24 сучасних комп'ютерних класи по 12 комп'ютерів в кожному з виходом в Інтернет. До того ж академія в 2015 році придбала пакет від фірми Microsoft IT Academy, що дозволяє встановлювати легальні ліцензовані операційні системи Windows і інші комп'ютерні програми, вже з 2015 року академія має можливість давати безкоштовно кожному викладачеві і студенту ліцензійний ключ для користування операційною системою Windows (7, 8 або 10).


На факультеті створені всі умови для студентів, що бажають отримати фундаментальну підготовку в області програмування, причому на досить високому рівні, для цього на факультеті відкрита «Школа спортивного програмування».

Факультет завжди відрізнявся прагненням бути в одному ряду з передовими ідеями в області інформаційних технологій, ось і в 2015 році в зв'язку зі стрімким розвитком 3D принтерів відкрита нова програма підготовки «Комп'ютерні технології 3D-графіки», придбані 3D принтери («malyan desktop 3d printer» , що працюють за технологією FDM), організовано навчання студентів азам 3D технологій. В якості робочих матеріалів наші принтери використовують ABS-пластик або PLA-пластик.

В 2016 році придбано шолом віртуальної реальності Oculus Rift та трекери руху Leap Motion, що дозволяє студентам працювати дійсно з новітніми технологіями.

 

 

 

 

На факультеті КІПтаК регулярно проводяться лекції та майстер-класи провідними фахівців IT-галузі, які спрямовані на передачу практичного досвіду і розширення кругозору студентів і викладачів в IT-області. Лекторами виступають провідні IT-фахівці нашого міста – системні адміністратори, програмісти, веб-дизайнери, баннермейкери, фахівці із захисту інформації, тестувальники, геймдизайнери. Тільки за останній час перед студентами виступили фахівці таких престижних фірм, як Autodesk, DataArt, Looksery (Snapchat), PLS Logistics Services, УкрТелеком, Lohika Systems, iLogos, DIDWW, NetCracker, E42, Noosphere Ventures, Ubisoft та ін.

 

Багато уваги на факультеті приділяється участі в IT-олімпіадах та конкурсах: за останні рокі студенти ФКІПтаК неодноразово займали призові місця на різних змаганнях з програмування, комп'ютерного проектування, WEB-дизайну, розробки ігор. Студенти факультету є постійними учасниками таких міжнародних турнірів, олімпіад, хакатонів як IT-Планета, KPI-OPEN, IT-Universe, ICM ICPC, Global Game Jam, з системного програмування і т.п. Досягненнями наших студентів за останні роки стали: 3 місце в 2014 році в конкурсі Золотий байт (регіональний фінал) - студенти Романенко Олександр і Дрозд Євген; 2 місце в 2014 році у Всеукраїнській студентській олімпіаді з міжнародною участю «Системи автоматизованого проектування та комп'ютерне моделювання в машинобудуванні» студентки Крушельницької Анастасії; 3 місце в 2014 році на олімпіаді KPI-OPEN - дипломи 3-го ступеня отримали студенти Бодня Олександр, Дрозд Євген, Пройденко Олександр; 3 місце в 2015 році в Всеукраїнській олімпіаді з інформатики Шановського Богдана; 1 місце в 2015 році команди C++ in14Days в складі студентів Пройденко Олександра, Шановського Богдана, Латишева Андрія в міжнародній олімпіаді з програмування PROGGY-BUGGY CONTEST; 1 місце в 2016 році команди C++ in14Days у Всеукраїнській олімпіаді з програмування серед технологічних вузів; 2 місце в 2016 році у Всеукраїнській студентській олімпіаді за напрямом «Інформатика» студента факультету КІПтаК Пройденко Олександра; 3 місце в 2016 році в групі технологічних вузів у Всеукраїнській олімпіаді з програмування команди ONAFT_Third_Wheel в складі: Бодня Олександр, Стукаленко Анна, Богданов Артем; призове місце в 2017 році у Всесвітньому марафоні написання комп'ютерних ігор Global Game Jam командою факультету в складі: Івасюк Павло, Терешин Олександр, Гладков Сергій, Райлян Максим, Чумак Іван, Попков Максим; 3 місце в 2018 році у Всесвітньому марафоні написання комп'ютерних ігор Global Game Jam командою факультету в складі: Терешин Олександр, Гладков Сергій, Райлян Максим, Кисленко Михайло; 2 місце в Міжнародному відкритому конкурсі з Web-дизайну та комп'ютерної графіки серед студентів та учнів (номінація "Краща 3D графіка"), що проводився Вінницьким національним технічним університетом у 2019 році зайняла Джиджула Марія В'ячеславівна під керівництвом Болтач Світлани Вікторівни; 3 місце в номінації «Група природничих ЗВО» фіналу Всеукраїнської командної олімпіади з програмування студентів і школярів, друга група зайняла команда ONAFT_keep_it_simple під керівництвом Антонової Альфії Раісівни.

ФКІПтаК ОНТУ є членом IT-асоціації України і IT-кластеру Одеси. Одним з перспективних напрямків розвитку технічної освіти є подвійна магістратура, при цьому студент навчається в двох вишах і отримує два дипломи (на ФКІПтаК - це можливість отримати диплом ОНТУ українського зразка і диплом Університету інформатики (м. Лодзь, Польща) європейського зразка). Щорічно, починаючи з 2015 року, студенти в рамках закордонних стажувань знайомляться з принципами європейського навчання та організації IT-виробництва в Польщі. Пакет стажування включає відвідування лекцій в університетах у напрямку спеціалізації студентів, а також відвідування студентами передових підприємств IT-галузі.

На факультеті запропонована методологія навчання навичкам оволодіння інформаційно-комунікаційними технологіями користувачів різного віку, ФКІПтаК вже протягом ряду років веде так званий Університет третього віку для навчання комп'ютерної грамотності літніх людей (його веде волонтер-студент Левицький Богдан).

Важливу роль в естетичному вихованні студентів грають конкурсні вечори, які традиційно проводяться і в яких максимально проявляється ініціатива і творчість студентів, такі, як: "Про мою професію - жартома і всерйоз", "Візитка першокурсника", "Міс академія", а також концерти художньої самодіяльності студентів. У 2019 році студентка ФКІПтаК Жанна Титуренко завоювала титули «Міс Інтернет» і «Міс оригінальність».

Безробіття нашим випускникам не загрожує, тому що основними споживачами IT-послуг у всіх країнах є не тільки державні та комерційні компанії та фірми, а й різні фінансові організації, телекомунікаційні оператори, науково-дослідні установи. Ось далеко не повний перелік місць роботи в Україні наших недавніх випускників: AB Soft, Lohika Systems, NetCracker, Luxoft, DataArt, IDE Group, ХВОЯ інтеграція, PSOFT, Arka, Intersog, Одеський ЖД вокзал, компанія Тенет, Epam Systems, Netpeak, Product Engine, NXC, Інтернет-агентство NETPROFIT, Банк Південний, Dals Games і багато інших. Перелік вакансій, які займають наші випускники: Middle HTML-coder / web-designer, начальник відділу супроводу ІТ, QA engineer, програміст C#, Silverlight, PHP, Java Developer, SEO-майстер, Software engineer, інженер-програміст, webdeveloper, геймдизайнер та інші.

Ми пропонуємо всім думаючим про своє майбутнє молодим людям придбати таку потрібну IT-професію на факультеті Комп`ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту ОНТУ. Щорічно сотні нових студентів вливаються в нашу дружну сім'ю айтішників. Приходь до нас, ми чекаємо тебе!

+380(48)720-91-10, м.Одеса, ул.Дворянська 1/3, sshestopalov1984@gmail.com,   www.kipik.onaft.edu.ua.

 

Задати питання