Санаторій-профілакторій ОНАХТ заснований 1972 року за Постановою Президії Одеської обласної Ради №456 від 29.12.1972 року. Санаторій-профілакторій відноситься до лікувально-профілактичним організаціям санаторно-курортного типу і є структурним підрозділом академії. Основним завданням його є проведення лікування та оздоровчої роботи серед студентів, застрахованих співробітників академії. Здійснення санаторно-курортного лікування, профілактика (первинна, вторинна) різних захворювань, формування здорового способу життя ставить метою знизити захворюваність з тимчасовою втратою працездатності, уникнути втрат робочого часу і пропусків занять.
 
Санаторій-профілакторій 
 
Санаторій-профілакторій забезпечує лікування студентів, що працюють викладачів, співробітників академії та технікуму без відриву від навчання та виробничої та викладацької діяльності, а також у період канікул і відпусток.
 
Лікування проводиться стаціонарно і амбулаторно по путівках Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності. Санаторій-профілакторій є лікувальною організацією змішаного типу: 50 місць для стаціонарного лікування і 25 місць для амбулаторного лікування (лікування без проживання та харчування).
 
Санаторій-профілакторій функціонує у пристосованому приміщенні гуртожитку №4 студентського містечка академії (вул. Канатна, 106, тел. 712-41-66).
 
Санаторій-профілакторій пройшов державну акредитацію в 2003 році. Категорія акредитації - друга, є ліцензія Міністерства охорони здоров'я України на медичну практику за наступними спеціальностями: терапія, фізіотерапія, стоматологія, рефлексотерапія, дієтологія, медична сестра з масажу, лікувальна фізкультура.
 
Санаторій-профілакторій забезпечує проведення різноманітних лікувальних і оздоровчих заходів за допомогою медикаментозної і не медикаментозної терапії (фізіотерапевтичних процедур, ЛФК, масажів, рефлексотерапії, інгаляції).
 
Санаторій-профілакторій забезпечує послідовність, належну ефективність лікувально-оздоровчого процесу при взаємодії з міськими установами охорони здоров'я, міський студентською поліклінікою №21. Хворим, які перебувають на стаціонарному лікуванні в санаторії-профілакторії, надається 3-х разове повноцінне раціональне і дієтичне харчування в студентській їдальні академії.
 
Робота санаторію-профілакторію здійснюється за графіком заїздів: 13 смен стаціонарного лікування і 9 змін амбулаторного лікування на рік. Тривалість санаторного лікування - 24 дні для стаціонарного лікування і 21 день курсового амбулаторного лікування.