З 2008 р. на факультеті Автоматизації та робототехніки  відкрито перспективну спеціальність «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». При цьому підготовка бакалаврів здійснюється за такими освітньо-професійними програмами:  «Екоенергетика та інтелектуальна електромеханіка». Підготовка магістрів здійснюється за освітньо-професійними програмами  «Екоенергетика та інтелектуальна електромеханіка».

Завданням спеціальності є підготовка бакалаврів, здатних розробляти й обслуговувати автоматизовані електромеханічні системи промислових установок і технологічних комплексів з інтелектуальним керуванням. Для створення й обслуговування таких систем просто необхідні інженери, які розбираються одночасно в електромеханіці, електроніці, мікропроцесорній техніці й програмуванні. Або інакше кажучи, є фахівцями в галузі автоматизованого електроприводу. Таких фахівців і готує кафедра електромеханіки та мехатроніки. Наші випускники здатні програмувати і налаштовувати сучасні засоби автоматизації (програмовані логічні контролери, інтелектуальні регулятори, технологічні датчики); уміють налагоджувати цифрові елементи електроприводів (перетворювачі частоти, пристрої плавного пуску тощо); володіють програмними засобами автоматизованого проектування. 

Без перебільшення можна сказати, що багато в чому своєму розвитку людство зобов'язане електромеханічним перетворювачам енергії. Сьогодні навряд чи зустрінеш агрегат, складніший від праски, який би не мав у своєму складі електромеханічного пристрою. Не можна забувати й про те, що 99% електроенергії у світі виробляється саме електромеханічними перетворювачами. А на сьогодні невпинно збільшується роль електромеханіки в екологічно чистій і нетрадиційній енергетиці. За допомогою електроприводів приводяться в рух практично всі механізми на заводах і фабриках, транспортні засоби залізничного й міського електротранспорту, верстати і підйомні крани, прокатні стани, електропобутова техніка (вентилятори, кондиціонери, пральні машини, холодильники, тощо), офісна техніка (принтери і годинник, сканери і дисководи). Їхнє енергоспоживання становить більш 60% від світового виробництва електричної енергії. Особливостями сучасного електроприводу є: широке використання напівпровідникових перетворювачів енергії для регулювання швидкості електроприводів; застосування мікропроцесорних контролерів для реалізації керування електроприводами. Проектувати, розробляти і налагоджувати електроприводи вчить кафедра електромеханікита  мехатроніки.

Кафедра електромеханіки та мехатроніки завжди була лідером у питаннях організації, інтенсифікації і керування навчальним процесом з використанням навчальних посібників і технічних засобів навчання. І сьогодні колектив кафедри на передньому краю боротьби за технічний прогрес. Це підтверджує й навчальна база, у створенні якої брали активну участь і закордонні фірми.

Кафедра електромеханікита мехатроніки містить більш ніж 10 лабораторій, які оснащені сучасною мікропроцесорною технікою і постійно модернізуються. Встановлення науково-технічних і виробничих зв'язків і контактів з вітчизняними та закордонними виробниками сучасного електроустаткування є одним з основних пріоритетів розвитку кафедри. На підставі укладених договорів з вітчизняними та іноземними партнерами, на кафедрі створено навчально-наукову лабораторію «Комп’ютерно-інтегрованих систем керування електроприводами» на базі новітнього обладнання компанії «Eaton» – світового технологічного лідера в області рішень ефективного управління енергією. Завдяки співробітництву з інжиніринговою компанією «С-інжиніринг» була створена надсучасна навчально-наукова лабораторія«Цифрових технологій автоматизації і електроприводу». Дані лабораторії забезпечує фінальний рівень підготовки майбутніх бакалаврів.

Студенти кафедри електромеханікита мехатроніки проходять навчально-виробничу та переддипломну практики та працевлаштовуються в представництвах іноземних фірм – ТОВ «С-Інжиніринг» (Sіemens), ТОВ «СВ Альтера» (SchneiderElectric, ABB), ТОВ «ІКБ «Гама» (Eaton-Moeller); на підприємствах Одеси – АТ «Одеський припортовий завод», АТ «Одеський кабельний завод «Одескабель», ТОВ «Холдингова компанія МІКРОН», у морських портах Одеси, Чорноморська, на залізниці й підприємствах горелектротранспорту, а також у вищих і середніх навчальних закладах Одеси, Миколаєва, Херсона, Н. Каховки та інших міст України.

Кафедра електромеханікита мехатроніки тісно співпрацює з  регіональним спеціалізованим навчально-тренувальним центром ВАТ «Одесаобленерго», де наші студенти можуть проходити навчання і отримати додаткову професію інженера-електрика різних спеціалізацій.

Кафедра є центром (1) науково-методичних розробок у своїй області, (2) підвищення кваліфікації викладачів інших ВНЗ, (3) підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації. Випускники нашої кафедри мають високий рівень професійних знань, умінь і навичок. Вони легко адаптуються до навколишньої дійсності при пошуку роботи. Тому вони завжди затребувані як кваліфіковані фахівці й умілі організатори будь-якого виробництва, науки й утворення. Вони можуть працювати науковими співробітниками, конструкторами, інженерами по автоматизації й механізації виробництва, інженерами по налагодженню й ремонту електроустаткування. Вони можуть займати керівні посади головного фахівця, головного енергетика, головного інженера тощо. 

Якщо Ви цікавитесь технікою і комп'ютерами, якщо Вам подобається творча робота, якщо Вам хочеться займатися справою, мати цікаву і високооплачувану роботу, то електромеханіка – це для Вас!

Запрошуємо Вас прийти і самому переконатися в перспективності оволодіння даною спеціальністю!